Zpráva z kongresu "Hip and foot – ASK méně obvyklých oblastí" 5.-6.5.2011, Bazilika - České Budějovice

Dne 5.-6.5.2011 byl v objektu Bazilika v Českých Budějovicích pořádán mezinárodní kongres "Hip and foot – ASK méně obvyklých oblastí". Kongres zorganizovali kolegové MUDr. Sadovský a MUDr. Musil z Ortopedického oddělení KN České Budějovice, ve spolupráci s firmou DePuy Mitek Arthroscopic Educational Center a Společností pro sportovní traumatologii a artroskopii.

Téma kongresu již určoval jeho název. Organizátoři zvolili artroskopickou operativu kyčelních kloubů a kloubů hlezna a nohy, tedy méně obvyklé artroskopické operace.

Čtvrtek byl věnován artroskopiím kyčelního kloubu, v pátek artroskopií, hlezenného kloubu, subtalárního kloubu a kloubu metatarsophalangeálního 1. paprsku nohy. Podařilo se jim velmi dobře skloubit kombinace vyžádaných přednášek s probíranými tématy a následných videopřenosů z "live operací". Také skupina pacientů, připravených pro operace byla dobře vybraná. Přenosy operací i komunikace mezi operačním sálem a kongresovým sálem s posluchači byly na vysoké profesionální úrovni.

Ze zahraničních kolegů přednesli přednášky a provedli "live" operace Dr. Lais, Dr. Müller-Stromberg z Německa, z našich kolegů to byli Dr. Sadovský, Dr. Musil, Dr. Nepraš, Dr. Filip, Dr. Mačák a Doc. Paša.

S potěšením mohu informovat odbornou společnost., že kongres proběhl na vysoké odborné úrovni, s početnou účastí českých i slovenských kolegů. I v dalším období bude Společnost pro sportovní traumatologii a artroskopii bude pokračovat v organizaci odborných sympozií na témata sportovní traumatologie a artroskopie.

Děkuji kolegům z Českých Budějovic za krásné sympozium.

Doc. MUDr. Libor Paša, Ph.D.
Předseda SSTA

Novinky a tipy

ASK Sympozium

30.1.2025 - 30.1.2025

Artroskopická akademie, z.s.

Staňte se členem naší společnosti